Slovenska filantropija: Širimo projekt Viški hrane, vozimo delavce v domove za starejše, šivamo maske …
Pomoč, ki jo na Slovenski filantropiji še vedno nudimo v času epidemije, ni omejena samo na geografsko območje Ljubljane – velja prav za vse naše poslovalnice po Sloveniji. V Ljubljani, Mariboru in naših Hišah Sadeži družbe tako zaposleni kot prostovoljci skrbijo za to, da bi čim bolj olajšali življenja tistih, ki so se v trenutni situaciji znašli v stiski.
Dejavnosti Slovenske filantropije v času epidemije
Poleg spodaj navedenega vsi začenjajo z vzpostavitvijo učne pomoči otrokom na daljavo, nekateri pa delajo tudi na prenašanju aktivnosti v živo po spletu.
Viški hrane
V zadnjih dveh tednih smo v okviru projekta razdeljevanja viškov hrane poleg Ljubljane, Murske Sobote, Črnomlja in Logatca začeli hrano razvažati še v Metliki, Vrhniki, Radovljici in Mariboru. Viške dostavljamo tudi v novo začasno zavetišče za brezdomce v Ljubljani.
Za donacije hrane se toplo zahvaljujemo trgovinam Hofer!
Prevozi delavcev v domove za starejše
Naši prostovoljci nudijo prevoze delavcev v ljubljanske domove za starejše. V tednu od 6. do 10. 4. je 30 naših prostovoljcev opravilo 168 takšnih prevozov.
Šivamo maske
V naših Hišah Sadeži družbe s polno paro šivajo zaščitne pralne maske za tiste, ki jih potrebujejo, nekateri že 14 dni. V Hiši Sadeži družbe Žalec so jih do sedaj zašili že več kot 400! Maske so na voljo za prostovoljce, obiskovalce in vse občane, ki jih potrebujejo. Krasne maske šivajo tudi v Hišah v Logatcu, Črnomlju in Metliki.
Učne ure za migrante
Zaposleni v našem Dnevnem centru za migrante v Ljubljani in Mariboru za uporabnike organizirajo aktivnosti kot so učne ure angleščine, debate o filmih in druženja preko aplikacije ZOOM, zalagajo jih tudi z najnovejšimi informacijami o korona virusu v angleščini in drugih jezikih.
Poleg tega pa izvajamo tudi druge aktivnosti
- Hodimo po manjših nujnih opravkih – v lekarno, trgovino in na pošto – za uporabnike Prostovoljskega servisa.
- Ob začetku razglašene epidemije smo z navodili pomagali občinam in javnim zavodom (Domovi za starejše) pri vključevanju prostovoljcev.
- Ambulanta s posvetovalnico za osebe brez zdravstvenega zavarovanja v času epidemije deluje, glede na razmere, s spremenjenim delovnim časom. Uporabnikom /pacientom smo na voljo vsak delovni dan od 10.00 do 12.00. Sicer pa na telefon: 01/437 20 10, 01/437 91 82 in 041/651 308. In seveda po elektronski pošti: alenka.ugrin-vatovec@filantropija.org. Vabimo, da uporabniki/pacienti pred obiskom ambulante prej pokličejo. S tem želimo, zaradi varnosti vseh, omejiti stike na najnujnejše.
- Pripravljamo videovsebine za izobraževanja prostovoljcev, ki se vključujejo v prostovoljstvo v času epidemije. Med temi je pomembno Uvodno e-izobraževanje za prostovoljce, ki jih na zgoščen in učinkovit način opremi z ustreznimi znanji, da lahko v tem času nudijo kvalitetno pomoč na terenu.
Več o našem delu: na naši spletni strani:
Skupaj zmoremo! Ostanite zdravi in #ostanitedoma