Študentsko društvo Best Maribor že šesto leto sodeluje pri organizaciji največjega Evropskega študentskega tekmovanja EBEC, ki poteka na priznanih tehniških univerzah v Evropi. Lokalno tekmovanje bo potekalo v Mariboru, najboljši študentski projekti pa se bodo predstavili v finalnem tekmovanju v Brnu.
Reševanje praktičnih nalog
V največje študentsko inženirsko tekmovanje EBEC je vključenih več kot 6500 študentov iz 88 univerz v 33 državah. Bodoči inženirji se pomerjajo v znanju, kreativnosti in iznajdljivosti, pri čemer so soočeni z reševanjem praktičnih nalog. V prvem dnevu tekmovanja se bodo soočili s skupinskim načrtovanjem novodobne naprave, v drugem dnevu pa rešujejo realni problem. Študija primera bo podana s strani podjetja Energetika Maribor.
Iz Maribora do Brna
Lokalno tekmovanje, ki je namenjeno študentom Univerze v Mariboru, bo potekalo 14. in 15. marca na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko. Zmagovalci bodo poleg praktičnih nagrad dobili priložnost napredovanja na regionalno raven, ki ga bo gostil avstrijski Gradec, od tam pa za najboljše sledi še pot na veliki finale v češkem Brnu.
Vir: Univerza v Mariboru