Razstava Alpske konvencije z naslovom »Osem držav, eno območje ter mednarodna pogodba: trajnostna vizija za Alpe« obiskovalca vodi skozi 23 fotografij in pripadajočih besedil, ki povečujejo ozaveščenost in razumevanje številnih kompleksnih okoljskih, socialno-ekonomskih in kulturnih vidikov, ki oblikujejo alpski prostor in ga delajo tako unikatnega. Obiskovalcem prikaže delo osmih alpskih držav v okviru Alpske konvencije. V pritličju Ministrstva za okolje in prostor (MOP) bo na ogled do predvidoma 21. 5.
Razstava temelji na 23 fotografijah različnih avtorjev, kar nekaj je nagrajencev fotografskega natečaja Alpske konvencije. Otvoritev razstave je bila junija 2017 na Info točki Alpske konvencije v Chamonix-Argentiere (Francija).
Alpska konvencija
Alpska konvencija, ki je bila podpisana leta 1991, je mednarodna pogodba med osmimi alpskimi državami: Avstrijo, Francijo, Italijo, Liechtensteinom, Kneževino Monako, Nemčijo, Slovenijo in Švico; in Evropsko unijo. Je prvi pravno zavezujoči dokument, katerega cilj je trajnostni razvoj in zaščita celotne gorske verige preko državnih meja. Sestavljajo ga Okvirna konvencija in osem tematskih protokolov.
Vir: MOP, alpconv.org