Brežiški akumulacijski jezeri za razvoj športa in turizma
11. februarja, 2017
![Brežiški akumulacijski jezeri](https://www.lupa-portal.si/wp-content/uploads/sites/2/2017/02/Brežiški-akumulacijski-jezeri-e1572863187748.jpg)
V občini Brežice, kjer bodo septembra poskusno zagnali hidroelektrarno Brežice, bodo nastale umetne vodne površine predvidoma namenili turistični dejavnosti. Brežiško jezero bi namenili športnim dejavnostim, načrtovano območje hidroelektrarne Mokrice pa razvoju turizma.
Brežiško akumulacijsko jezero bo po površini primerljivo s Ptujskim jezerom, zato bi lahko uredili dvokilometrsko veslaško progo na mirnih vodah in kajakaško središče s čolnarno. Priprave se bodo začele že letos, hkrati pa nameravajo urediti tudi brežiški zahodni mestni predel s pogledom na jezero. Plovnost Save bi izkoristili tudi za rečno povezanost s Termami Čatež, Mostecem in Jesenicami na Dolenjskem.
www.brezice.si
(Visited 89 times, 1 visits today)