Festival lesa v Kočevju

9. novembra, 2016

<![CDATA[

V Kočevju od danes do 20. novembra poteka Festival lesa, ki prinaša zanimivo dogajanje s poudarkom na novih rabah lesa in pridobivanju novih znanj.

Festival se je v družbi predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja začel s slavnostnim dogodkom ‘Wood-Tech-Talks’, ki na oder postavlja pet izbranih domačih strokovnjakov oz. inovatorjev in njihove zgodbe. Festivalski program je sicer poln zanimivih dogodkov, pa tudi strokovnih, ustvarjalnih in tematskih delavnic za vse generacije, namenjene tako začetnikom kot tistim, ki želijo svoje znanje o lesu izpopolniti.

Na dveh ‘Tišlarskih sobotah’ bo poudarek na restavriranju starega pohištva in izdelavi manjšega pohištva iz palet, za oblikovalce bo ponovno organizirana delavnica prototipiranja izdelkov; letošnji Festival lesa v Kočevje pa prinaša še marsikaj zanimivega.

]]>

(Visited 129 times, 1 visits today)